Реставрація виробів з латуні

Реставрація виробів з латуні

Під впливом часу ніщо не може встояти. Навіть чорні метали піддаються корозії і іржавіють, що вже говорити про інші сплави. Погано реагують на негативний зовнішній вплив і предмети з латуні. Вони тьмяніють, захисне покриття стирається, змінюється колір поверхні. Повернути фурнітурі або старовинним предметам інтер'єру первісну привабливість можна замовивши послугу реставрації латунних виробів.

Чому латунь тьмяніє?

Сплав цинку і міді володіє унікальними характеристиками. Естетів привертає його гарний зовнішній вигляд, висока пластичність, невелика питома вага і довговічність. Метал знайшов широке застосування в різних сферах життєдіяльності людини. З нього роблять елітну меблеву, віконну і дверну фурнітуру, елегантний інтер'єрний декор, різні предмети для церков, музеїв та інших громадських організацій.
Потемніння - характерна хімічна реакція для металів. На стан латуні впливає безліч факторів навколишнього середовища:

  • атмосферний тиск;
  • температура повітря;
  • вологість.

Крім того, латунні речі швидко стираються через тертя при дотику. Тому постійно використовуючи такі дверні або віконні ручки, будьте готові до того, що їх вигляд з часом зміниться.

Реставрація латунних виробів

Чи можна відновити красу латунних виробів своїми руками.
Незвичайний метал потребує догляду. Важливо не допускати його окислення, регулярно очищаючи від оксидів і забруднень делікатну поверхню. Для цього використовують спеціальні серветки і побутову хімію, вплив якої безпечний для покриття. У магазинах продають спеціальні полірувальні пасти і склади з дрібноабразивними частинками. Головне, діяти обережно і не подряпати поверхню.
Провести такі маніпуляції можна самостійно. Однак, якщо в результаті очистки стали помітні тріщини, впадинки і інші дефекти, без допомоги досвідчених майстрів обійтися не вдасться. Своїми силами здійснити наплавку металу не вдасться, так само як і непомітно припаяти загублені фрагменти.

Особливості професійної реставрації латунних виробів

Щоб працювати зі сплавом, необхідно розбиратися в його властивостях. Все про латунь знають тільки грамотні фахівці, які виготовляють з неї декор, фурнітуру та інші предмети. Майстер зможе реставрувати виріб, повернувши йому друге життя. Способи бувають різні.

  • Використання складних кислотних розчинів.
  • Видалення старого лакового покриття і нанесення нового.
  • Очищення поверхні наждачним папером.

Таке відновлення може бути застосовано для домашніх інтер'єрних виробів. Якщо реставрується антикваріат або потрібно провести роботу з музейною цінністю, то процес вимагає особливої ​​скрупульозності і уважності. Для проведення ремонту будуть потрібні спеціальні інструменти: гравери, ювелірні свердла, скребки, скальпелі та інші. В арсеналі фахівця є і зварювальне обладнання, яке в свою чергу теж часто застосовується в процесі відновлення. В руках майстра будь-який виріб з латуні знову почне елегантно блищати, підкорюючи естетикою кольору і форми.
Якщо екземпляр не піддається відновленню, можна скористатися послугою створення нового предмета за зразком. Майстри зможуть здублювати непридатний латунний предмет, а потім акуратно його зістарити. Така річ не відрізняється від інших, наприклад, ручка комода буде ідентичною фурнітурі на всіх ящиках.

Реставрація латунних виробів - процес складний. Роботу з відновленням зовнішньої краси виробів з латуні можна довірити тільки майстрам, які мають достатній досвід і підтвердили свої вміння на практиці.