Подряпини, сколи, плями на дерев'яних дверях

Подряпини, сколи, плями на дерев'яних дверях

Вм'ятини на дерев'яних дверях, сколи, подряпини, жирні плями усуваються в нашій реставраційній майстерні практично безслідно за тими ж технологіями, що і реставрація будь-яких інших виробів з натурального дерева, лакованих, полірованих, фарбованих.

Ціна ремонту дерев'яних дверей, усунення подряпин, вм'ятин відколів і плям, попередньо визначається по фотографії, надісланій нам на пошту.

Своїми руками в домашніх умовах неглибока вм'ятина на дерев'яних дверях закладається шпаклівкою по дереву потрібного кольору. Після висихання шпаклівки поверхня вирівнюється наждачним папером або губкою. На лакованих дверях невелика вм'ятина або скол лаку нарощується прозорим лаком. Існуємо безліч варіантів оновлення дверей.

Скол на дерев'яних дверях

Скол дерева або лаку видаляється за різними технологіями. Щоб усунути глибокий скол дерево спочатку нарощується вставкою з тієї ж породи, того ж кольору, і тої ж щільності річних шарів, що і самі двері. Обов'язково напрямок волокон деревини має збігтися з напрямком волокон поверхні, що реставрується. Для вставки краще взяти деревину на тон світліше, ніж старі двері. Робиться це для того, що б легше було підфарбувати вставку під основний колір при обробці.

Сучасні двері часто виготовляють з недорогих світлих порід сосни, берези, липи, світлих різновидів червоного дерева або горіха. Для додання їм необхідного модного кольору застосовують тонований лак з модними назвами венге, вишня, палісандр і так далі. Скол лаку оголює світлу деревину.

Як прибрати подряпину або скол світлого кольору на темній поверхні? Спочатку тонуємо світле дерево. Підійде акварель, гуаш, темпера, розведена у воді фарба для тканини, навіть кольоровий олівець. Далі закріплюємо результат нейтральним безбарвним лаком акриловим, водним, нітро. В крайньому випадку, навіть лак для нігтів може виручити.

Важливо. Лак повинен бути рідким, легко розтікатися, що б після його висихання не утворилися нерівності.

Плями на дерев'яних дверях

Важко усуваються плями на дерев'яних дверях жирні, глибокі, застарілі. Іноді їх доводиться видаляти разом з лаком і навіть шпоном. Звичайно, цю роботу краще доручити фахівцеві, столяру, реставратору антикварних меблів.

Поверхневі жирні плями можна відмити або видалити методом знежирення сучасними господарськими миючими засобами. Спиртом, розчинником, ацетоном. На жаль, всі ці засоби можуть зруйнувати не тільки жир плями, але і лак. Замість чистої поверхні дверей можна отримати нову пляму ще більшого розміру зі старою жирною плямою посередині.

Пляму на дверях, якщо воно не змивається доступними в домашніх умовах засобами, можна зафарбувати злегка тонованим лаком.

Важливо. Лак повинен бути спеціальний, що не створює ореолу. Ступінь глянцю реставраційного лаку повинен відповідати глянцю всього виробу. Інакше на блискучих дверях може з'явитися матова пляма. Або навпаки, на матовій поверхні блискуча.

Тонування наноситися аерографом повітряно-крапельним шляхом в кілька шарів.

Видалення плям на дерев'яних дверях, вм'ятин, подряпин, відколів буде професійним, і приведе до бажаного результату, якщо після реставраційних робіт, вся поверхня дверей буде піддана фінішній обробці. Тонкий шар безбарвного, або злегка тонованого шовковистого лаку, нанесеного професійною рукою реставратора, вирівняє тон, додасть виробу доглянутий вигляд.