Декоративні металеві решітки

Декоративні металеві решітки

Металеві декоративні решітки в асортименті виробів сучасних ковалів займають одну з пріоритетних позицій. Це цілком природно, тому що такі художні елементи є одними з найбільш затребуваних архітектурних складових приватного будинку або особняка. В одному випадку вони несуть в собі захисну функцію, а в іншому - красу, витонченість і стиль, які гармонійно вписуються в формат сучасних будівельних матеріалів.

Застосування декоративних кованих решіток

У благоустрій будинку ковані декоративні решітки знаходять своє застосування в цілому ряді виробів. Зокрема вони використовуються на:

  • вікна
  • двері
  • балкони
  • каміни
  • ворота
  • сходи
  • альтанки.

Що стосується вікон або балконів, то ковані решітки в даному випадку виконують відразу дві функції: захисну і декоративну. Ризик того, що в приміщення, вразливі місця якого мають посилений захист з металевих конструкцій, проникне злодій, зводиться практично до нуля. Також ковані решітки можуть монтуватися на віконні прорізи в покрівлі (слухові вікна) або дверне скло. Але такий варіант є скоріше доповненням до загального ансамблю металевих конструкцій, які використовуються у благоустрої будинку.

Якщо в'їзд на ділянку закривають глухі металеві ворота, то їх можна декоративно оформити за допомогою кованих решіток. Таке поєднання кованих елементів в одному виробі в стані надати воротам якоїсь елегантності, знизивши при цьому градус строгості і неприступності.

Стилістика

Всі ковані елементи в оздобленні екстер'єру повинні бути виконані в єдиному стилістичному напрямку. Тільки така комплексна гармонійність ліній, форм і сюжетів кованих малюнків зможе створити на конкретній території необхідну атмосферу.

Сувора геометричність форм, гострі кінцівки з напрямком всіх декоративних фрагментів вгору - це готика. Витончена обробка з безліччю деталей, які формують хитромудрі візерунки - це ренесанс. Ковані декоративні решітки виконані в класичному стилі, впізнавані по лаконічності і простоти своїх форм, де в мінімальній кількості присутні різноманітні спіралі і завитки. А ось стиль модерн припускає використання абстрактних (переважно східних) орнаментів з практично повною відсутністю прямих ліній.

Ковані решітки з елементами декорування - це стильно, красиво і сучасно. Ці вироби мають настільки широке розмаїття форм, видів і стилів, що кожен бажаючий зможе вибрати для себе той варіант, який відповідає смаковим уподобанням або ж просто припадає до душі.