Методи реставрації предметів з дерева

Методи реставрації предметів з дерева

У наш час люди частіше прагнуть оточити себе екологічно чистими і природними матеріалами. Який матеріал для будинку може більше ніж інші відповідати цим характеристикам, ніж дерево?
Традиційна меблі з дерева, особливо з його масиву, міцні, красиві і затишні.
Так само з дерева роблять різні предмети інтер'єру:

  • підлоги
  • вікна
  • двері
  • декоративні елементи.

Часто шафи, столи і багато інших предметів ми використовуємо щодня. Дерево починає затиратися і старіти.

Як же "оживити" дерев'яні предмети інтер'єру?

Реставрація таких предметів вимагає попереднього розгляду деталей. Потрібно відновити побиті краї, чи основа всього предмету вимагає зміцнення?

Етапи реставрації:

  • циклювання (видалення старого лаку і покриття)
  • шліфування (підготовка поверхні)
  • фарбування
  • покриття (закріплення лаком фарби).

Стане в нагоді і шпаклівка. Якщо є тріщини і відколи потрібно обов'язково їх закрити.

Якщо ви взялися за реставрацію кухонних меблів зверніть увагу на жирні плями, які треба видалити. Для таких випадків є спеціальні обезжирювачі.

Для видалення старого лаку використовуйте виключно металевий інструмент - циклювальну машину. Будівельний фен теж допоможе зняти старі покриття.

Перед закріпленням лаком, можна надати дереву колір, пофарбувавши його. Фарбування бажано проводити в 2-3 шари. Якщо ви звичайно не хочете добитися ефекту старовини і потертості, як в стилі "прованс". При виборі самої фарби варто звернути увагу на вміст у ній поліуретану. Це більш надійні і довговічні фарби.

Закріплення лаком

Покривати поверхню лаком варто так само в два-три шари, і спеціально лаком для покриття дерева. Приблизно через добу лак висохне, і взагалі виріб готовий до подальшого використання у вашому домі!

Існує так само спосіб, при якому всі роботи з реставрації проводять поверх старих покриттів. Такий вид реставрації скоріше декоративний, пробивається старе покриття створює незвичайний естетичний вигляд дерева, підкреслюючи його старовину і довгу історію.