Основні рекомендації щодо вибору паркетної дошки

Основні рекомендації щодо вибору паркетної дошки

Підлога - дуже важливий елемент інтер'єру. А натуральні підлоги надають обстановці гармонійної краси та природності. Ви - поціновувач натуральної підлоги і вирішили купити паркетну дошку. Що потрібно знати при виборі цього покриття?

Вибір кольору

Дуже важливо, щоб колір підлоги відповідав переважній колірній гаммі в будинку. Можна підібрати дошку під колір меблів, це виглядає гармонійно. А можна зупинитися на варіанті контрастних кольорів меблів і підлоги, наприклад, підлога венге, а меблі та стіни білі. Тут все вирішують Ваші творчі фантазії.

Конструкція

Паркетна дошка є тришаровою конструкцією, в якій компенсовані деформації дерева завдяки поперечному склеюванню сусідніх шарів. А це означає, що при зміні вологості та температури в приміщенні структура цього покриття дозволяє витримувати несприятливі кліматичні коливання без зміни геометрії. Інакше кажучи, ваша підлога не покоробиться, на ній не утворяться щілини. Про реставрацію паркету читайте тут.

Нижній шар дошки виготовляється із фанери ялинових сортів. Середній шар - набір соснових або ялинових плашок із напрямком волокон перпендикулярним до лицьового шару. Зовнішній декоративний шар виготовляється із цінних шляхетних порід деревини. Таким чином, потрійне переплетення деревних волокон у конструкції забезпечують надійність паркетної дошки.

Порода деревини

Великі виробники виготовляють паркетну дошку з декоративним шаром із усіх існуючих порід – американських, європейських, екзотичних африканських та азіатських. Кожна порода має свої особливості, що впливають на експлуатаційні якості. Різні породи мають різні показники стабільності. Є стабільні породи, є примхливі. Твердість – найважливіша характеристика деревини. Є твердіші породи, є м'якіші.

Покриття лаком або олією

Паркетна дошка - виріб, що не потребує додаткової обробки. Вона покривається олією або лаком на спеціальному устаткуванні у заводських умовах.

  • При покритті лаком на поверхню декоративного шару наноситься шпаклівка, ґрунтовка, а потім 6-7 шарів лаку з ультрафіолетовим гартуванням. Таке покриття надійно захищає поверхню від стирання у процесі експлуатації. Саме це дає перевагу паркетній дошці перед паркетом, який покривають лаком у домашніх умовах, де неможливо досягти такої якості. Необхідно враховувати, що стільці на коліщатках, точкові напруження по поверхні загрожують утворенням тріщин і подряпин. Щоб уникнути цього настійно рекомендується використовувати килимки під крісла на коліщатках, повстяні накладки на меблеві ніжки, виключити ходіння на підборах, уникати попадання вологи та піску.
  • При покритті олією, дошка виглядає дуже природно. Олія просочує деревні пори, проникаючи глибоко в деревину і не змінюючи колір і фактуру дерева. До такого покриття потрібно більш дбайливе ставлення, оскільки пори менш захищені від зносу, вологи та забруднення. Тому при вологому прибиранні такої підлоги рекомендується використовувати спеціальні рідини, які захищають поверхню, заповнюючи щілини восковим розчином. Щороку потрібно робити генеральне прибирання спеціальними машинами.

Ви завжди можете розраховувати на нашу допомогу у реставрації паркету та монтажу паркетної дошки.