Ремонт дерев'яних вікон власноруч

Ремонт дерев'яних вікон власноруч

Якщо у вашому будинку є старі дерев'яні двері та вікна, не поспішайте їх викидати. Двері і вікна цілком можна відреставрувати, вдихнувши в них нове життя. Ви отримаєте екологічно чисті конструкції за ціною в рази нижче покупки нових. Реставрація дерев'яних вікон практично не відрізняється від реставрації дверей, за винятком того, що вам знадобляться матеріали для зовнішніх робіт, розраховані на влив атмосферних явищ.
Технологія реставрації вікон і дверей залежить від їх стану. Можна зашкурити старий лак і, якщо все в порядку, покрити виріб новим. Трапляється і таке: потрібно зняти п'ять шарів старої фарби, вирізати лобзиком гнилі ділянки, вставити інші, зашпаклювати і пофарбувати.

Якщо ви не впевнені в своїх силах і хочете довірити цю роботу професіоналам, ми завжди готові допомогти.

Для роботи вам знадобляться

 1. Інструменти: будівельний фен, набір шпателів для зняття старої фарби і шпаклівки, пістолет для герметика (приклеювати скло), кисті для фарбування, наждачний папір (Р220-240 для зачистки шпаклівки і Р120 для зачистки деревини), стамеска, молоток, ножівка по дереву або електролобзик, невеликий ніж, кліщі, плоскогубці.
 2. Матеріали: шпаклівка грубозерниста по дереву (для заповнення глибоких щілин і дефектів), шпаклівка дрібнозерниста фінішна (для фінішної обробки деревини), бажано білого кольору, грунт глибокого проникнення (для кращої адгезії деревини зі шпаклівкою і шпаклівки з фарбою), фарба по дереву (глянцева краще миється), дерев'яні штапики, цвяхи 20 мм для штапиків, малярська клейка стрічка.

Послідовність виконання робіт

 • Перед початком робіт приготуйте робоче місце. Порядок робіт в разі реставрації вікон і дверей практично один. Якщо мова йде про реставрацію вікна, зніміть штори, відсуньте меблі, приберіть килими.
 • Зніміть вікна з петель, злегка постукуючи по петлі стамескою або зубилом. Для роботи краще виділити окрему кімнату або вести їх в гаражі / на дачі. Зніміть з стулок шпінгалети, петлі та ручки. З вікон видаліть стару замазку або штапики. Акуратно вийміть скло і складіть в одному місці.
 • Видаліть стару фарбу з поверхні вікон за допомогою будівельного фена. За рахунок гарячого повітря фарба здувається, розм'якшується і легко видаляється шпателем. При цьому видаляються відразу всі шари за раз. Давайте фену охолонути, працюючи з невеликими перервами, щоб не спалити його.
 • Після зняття всієї фарби, зашкурте деревину наждачним папером. Сухим пензликом зніміть з дерева пил. Загрунтуйте деревину грунтом глибокого проникнення і дайте висохнути.
 • Глибокі щілини і дефекти заповніть крупнозернистою шпаклівкою для зовнішніх робіт. Дайте їй висохнути. Зашкурте шпаклівку і знову пройдіться грунтом по зашпакльованих місцях. Дайте грунту висохнути.
 • Зашпаклюйте деревину фінішною шпаклівкою і дайте їй висохнути не менше доби.
 • Зашкурте фінішну шпаклівку дрібною шкуркою і очистіть пил сухим пензликом. Ще раз загрунтуйте всі зашпакльовані стулки грунтом глибокого проникнення. Після того, як грунт висохне, переконайтеся, що зашпакльовано все рівно, без ямок, горбів і напливів.
 • Очистіть скло від старої фарби, помийте і висушіть. Приклейте скло на своє місце за допомогою силіконового герметика (білого або безбарвного). На межі скління наносьте герметик особливо акуратно, щоб не забруднити скло.
 • Після того, як герметик затвердне, можна прибивати штапики. Для кращої термоізоляції штапики також можна приклеїти на герметик. У кутах їх підрізають на 45 градусів за допомогою стамески. Обов'язково фіксуйте штапики по краях і в центрі невеликими цвяшками, навіть якщо ви приклеїли їх на герметик.
 • Приступаючи до фарбування, щоб не забруднити скло, обклейте його по периметру малярською стрічкою. Пофарбуйте всі стулки з одного боку, дайте висохнути. Переверніть на іншу сторону і пофарбуйте. Фарбувати необхідно мінімум два рази з обох сторін.
 • Через пару годин після фарбування малярську стрічку можна видалити. Через пару діб вікна можна ставити назад в отвір.

Віконну коробку можна відреставрувати таким же чином або замінити на нову. Відремонтовані вікна прослужать без фарбування 4-5 років. Двері простоять набагато довше, тому що не піддаються атмосферному впливу.