Ремонт міжкімнатних дверей

Ремонт міжкімнатних дверей

Навіть в тих квартирах, де вже проводили ремонт, зустрічаються старі, потерті часом, з дрібними дефектами або з істотними ушкодженнями міжкімнатні двері. Потертості і подряпини надають зовсім неестетичний вигляд інтер'єру приміщення. Вихід, здавалося б, один - відновити двері. Однак покупка нового виробу - нерідко витратне заняття. Тому саме грамотна реставрація допоможе цілком гідно вийти з положення, що склалося.

Тонкощі процесу

Реставрації підлягають старі або пошкоджені міжкімнатні двері. Причиною механічного пошкодження може бути, наприклад, пожежа. Підвищена вологість також негативно може позначитися на дерев'яному полотні. Часто механічні пошкодження виникають і після відкривання дверей із застосуванням підручних інструментів. При відновленні виробу може проводитися заміна дверного полотна, оновлення одвірків, фарбування або тонування поверхні.

Для відновлення функціональності нерідко потрібне оновлення фурнітури або замків. При незначних пошкодженнях міжкімнатних дверей реставраційну роботу можна проводити власноруч. Ремонт оригінальних дверей краще довірити фахівцеві в цій області. Роботу також слід надати професіоналу, якщо відновлення вимагає заміни дверного косяка або ремонту всієї дверної коробки в цілому.

Для ознайомлення представлені деякі переваги і особливості реставрації міжкімнатних дверей:

  • Двері з дерев'яного масиву вигідно відремонтувати, привівши в належний і робочий вигляд, ніж витрачати бюджет на новий виріб.
  • Оновлюють старі двері при зміні інтер'єрного стилю в будинку. Процедуру виконують навіть тоді, коли полотно ще у відмінному стані і заміни поки не потребує.
  • Реставрація старих дерев'яних конструкцій виконується в тому випадку, коли полотно і дверна коробка ручної роботи, мають унікальний орнамент і текстуру.
  • Оформлення поверхні дверей своїми руками дозволить створити унікальний виріб, який гармонійно прикрасить весь інтер'єр.
  • В силу нестандартного розміру старих дверей краще провести реставраційні роботи, ніж здійснити трудомістку заміну вироби.
  • Реставрація дверей зручна, оскільки заміна виробу часто супроводжується зміною всієї дверної коробки. Ця процедура однозначно створить необхідність шпаклювання щілин, штукатурки і підклеювання шпалер навколо дверного отвору.

Для самостійної роботи знадобиться чимало вільного часу. Поетапне виконання всіх процедур стане запорукою вдалого відновлення дверного полотна.
Успішне застосування прийомів по відновленню виробу, в першу чергу, залежить від характеристики і властивостей матеріалу виготовлення дверного полотна.
Раніше міжкімнатні двері виготовлялися виключно з масиву натуральних порід дерева. В даний час до складу дверних полотен включені полімери, скло. Поверхню можна покрити якісним лаком, або ламінувати. Дубові двері або вироби з бука - це дверні полотна преміум-класу, що мають витончену натуральну текстуру і відрізняються різними відтінками.
Підвищена міцність і довговічність роблять такі міжкімнатні вироби бажаними і практичними. Тільки ціна за рахунок цих переваг є досить високою. Проведення робіт з реставрації виробів виходить набагато економічніше заміни всього полотна.
Затребуваним матеріалом при виготовленні полотен є деревоволокнисті плити. Методи відновлення таких дверей відрізняються від реставраційних робіт виробів з масиву натурального дерева. Для зняття шару старої фарби з поверхні виробу з ДВП використовується праска і будівельний фен. З огляду на тонку структуру поверхні виробу, роботу по шліфовці проводять тільки за допомогою дрібної шкурки.
За допомогою оздоблювальних елементів трохи змінивши рельєф поверхні, можна отримати аналог фільончастого полотна. Дорогі моделі складаються з щільного плиткового матеріалу. Якісна обробка поверхні виробу визначає вартість виробу.
Часто можна застосувати обклеювання з інноваційного шпону. Основу двері становитиме недорогий матеріал з сосни, пиломатеріали або деревостружкові плити. Під впливом тимчасових змін шпоновані вироби можуть втратити цілісність верхнього шару. Для реставрації таких дверей необхідний спеціальний столярний клей. При використанні клею потрібно також врахувати сприятливий температурний режим і уникати вологості. Порушення зазначеного режиму може негативно вплинути на поверхню, що призводить до набухання і відшарування матеріалу.

Для коректного завершення реставрації рекомендується використовувати тільки якісні комплектуючі і замки. Від цього буде залежати подальший термін експлуатації виробу.

Як і чим можна оновити: ідеї

Для ремонту та декору староих або пошкоджених дверей використовуються різні матеріали. Кольорове оформлення матеріалу також різноманітне. Складні роботи по відновленню дверей і декорування поверхні краще довірити фахівцеві в цій області. Усунути незначні подряпини і прості роботи з декорування старої поверхні можливо провести самостійно.

Простим способом поновлення дверей є фарбування поверхні. Пофарбувати поверхню може кожен. Як для фарбування, так і для інших видів реставрації для початку потрібно підготувати поверхню виробу. Чистка та звільнення поверхні від старого покриття буде першим етапом в реставрації виробу. Дрібнозерниста шкурка чудово очистить їх від старої фарби. Після замазують дрібні тріщини і подряпини, далі підбирається вид покриття і елементи декору.
Для фарбування в один колір пропонується акрилова фарба. У разі реставрації дерев'яних дверей фарба і лак підбирається для роботи саме по дереву.
Фарбування в кілька кольорів - більш складний процес. Для цього за допомогою малярських стрічок на поверхні створюються різні фігури. Після нанесення фарби поверх створеної картини виходить цікавий геометричний орнамент. Різні кольори можна створити при додаванні барвників в білу основу. Існуючий метод тонування поверхні допоможе створити ефект присутності в складі полотна найдорожчих порід деревини.
Спеціальні морилки додадуть деревині будь-який бажаний колір. Як правило, це тони елітних порід дерев. За рахунок цього сосновому покриттю можна надати візуальне схожість з горіховим полотном. Звичайно, воно буде лише зовнішнє.
При фарбуванні ще враховується той момент, що дерево при обробці має властивість трохи вбирати фарбу. Отже, необхідно буде нанести ще один шар.
При роботі з фарбою можна створювати не тільки однотонні двері, а й цілі композиції. Дизайнери за оригінальним ескізом зможуть відтворити будь-який малюнок, якщо нанести його через трафарет. Ідею реставрації у вигляді художнього розпису краще теж довірити професіоналам, так як без художніх навичок тут не обійтися. Додатково можна зайнятися виступаючими деталями, тобто молдінгами. Вони також фарбуються. Для оригінального ефекту їх можна оформити в контрастний тон.
У тому випадку, коли двері рівні, без рельєфу і молдингів, можна орнаментом зімітувати їх наявність або наклеїти поліуретанові різьблені рейки. Рейки необхідно попередньо пофарбувати в потрібний колір.

Наступний етап обробки - це оформлення дверей шпалерами, тканиною. В даному випадку особливих обмежень немає, оскільки на двері можна приклеїти практично будь-які зображення і матеріали різної текстури. В першу чергу, можна звернути увагу на фотошпалери, які в достатку представлені в спеціалізованих магазинах. Будь-які паперові матеріали, а також стандартні шпалери теж можуть бути корисними.
Необхідно стежити, щоб матеріал не був занадто прозорий. Інакше буде проступати клей або приховувані рельєфи. На завершення монтажу за допомогою обклеювання шпалерами, тканинами або папером рекомендується нанести шар лаку. Таке покриття стане захистом для дверної поверхні.

Багато моделей міжкімнатних дверей мають вставні скла, в зв'язку з чим дуже популярне вітражне оформлення. Спеціальна вітражна фарба використовується для нанесення малюнків і орнаментів на скляну поверхню. Для самостійної роботи матеріали для фарбування і проведення вітражних робіт купуються в будь-якому спеціальному магазині. Малюнки можна перенести на скло за допомогою піскоструменевої обробки поверхні. У спеціалізованій майстерні зможуть просто виконати подібну роботу.

Наклеювання вінілових наклейок як спосіб декорування та реставрації вироби - одна з найпростіших процедур. Вінілові наклейки на двері продаються практично скрізь. Захисне покриття знімається без зусиль. Без попередньої підготовки на дверне полотно клеїться плівка. Після закінчення робіт знімається ще й захисна плівка на зовнішній стороні. Варто врахувати, що вінілові наклейки можливо навіть пофарбувати.

Техніка декупажу також проста у виконанні і дає можливість приховати дрібні дефекти. В процесі цієї обробки збираються шматочки матеріалу, паперу, серветок в єдину смислову картину, наклеюються на поверхню і покриваються лаком.

Варіант обробки за допомогою вибудовування картини з мозаїки оригінальний і не витратний, в процесі цього використовуються осколки кераміки, скла, дерева, шпону.

Крім стандартних методів реставрації міжкімнатних дверей, можна застосувати неординарний спосіб оформлення. Оновлюють двері з використанням різних сипучих матеріалів. При обклеюванні поверхні крупами, такими як рис або гречка, вийде ексклюзивна і оригінальна робота.

Реставрацію міжкімнатних дверей можна провести самостійно, проте тільки професіонал може коректно провести підготовку полотна, очищення, нанесення основи та декорування, після чого міжкімнатні двері засяють новими фарбами.