Підлога з масивної дошки

Підлога з масивної дошки

Масивна дошка - одне з найдавніших підлогових покриттів. Саме вона багато десятиліть тому вкладалася на підлогах у всіх хатах. Сьогодні підлогове покриття з масивної дошки переживає своє друге народження і набирає популярності.

Підлога з масивної дошки - ідеальне рішення для оформлення будинку. Вона вологостійка, тепла, пружна, зносостійка, легка та міцна. Найбільш популярною і звичною, а також стійкою до впливу навколишнього середовища, є масивна дошка з дуба. Не плутайте масивну дошку із паркетною. Друга створюється із змішаного, тришарового та склеєного матеріалу: нижній шар із дешевого дерева, а верхній шар із більш дорогих порід.

Основні критерії вибору масивної дошки

На що потрібно звертати увагу при виборі та купівлі підлогового покриття?

Вологість

Це дуже важлива характеристика. Знадобиться вологомір, потім набираєте близько десяти дощок із різних упаковок та вимірюєте відсоток вологості. Показник не повинен перевищувати 8%, у цьому випадку масивна дошка є придатною для експлуатації.

Геометрія

Наступний критерій – геометрія дошки. Кожна планка повинна бути однаковою по довжині і ширині, а монтуватися без щілин. Від товщини масивної дошки залежить її міцність. Найпопулярніша товщина – 20-22 мм.

Види розпилів

Види розпилу деревини діляться на:

  • радіальний - дерев'яні волокна йдуть паралельно до поздовжньої осі планки. Така дошка виглядає чисто, строго, акуратно та елегантно – нічого зайвого. Вибирають такий тип дошки тоді, коли важливим є не малюнок, а дотримання однорідності кольору.
  • тангенціальний - розпилювання дерева здійснюється по дотичній по відношенню до річних шарів дерева. Через відсутність прямолінійності малюнка волокон з лицьового боку видно розводи. Підлога виглядає природніше і фактурніше. Такий варіант найпопулярніший у споживачів.
  • рустикальний - дерево розпилюється під будь-яким кутом по відношенню до річних кілець. Таким способом виходить змішування двох видів на один. Така підлога виглядає досить яскраво, можна сказати, строкато, та й коштує не дуже дорого.

Способи обробки

Серед масивної дошки є ексклюзивні продукти для неординарних споживачів. Деякі люди хочуть створити у своєму інтер'єрі штучно зістарене підлогове покриття. Для отримання такого результату дошку коптять у спеціальних камерах, а потім відбувається сам процес старіння за допомогою особливих апаратів. Завершальним штрихом вінтажної підлоги є суміш із олій та воску. Приблизно через 5-7 років таку дошку необхідно освіжати повторним шліфуванням та повністю відновлювати тонування.

Потрібна реставрація підлогового покриття з дошки? Звертайтеся