Дерев'яні сходи. Яке дерево вибрати?

Дерев'яні сходи. Яке дерево вибрати?

Дерево супроводжує людину протягом всієї історії. З нього можна при бажанні та вмінні зробити багато речей. Ви вибрали дерев'яні сходи! Природно, що даний предмет зобов'язаний прослужити довгі роки, тому використовувана деревина повинна бути не тільки приємною для очей, але і досить міцною. Основні види деревини, які використовуються для виготовлення сходів, це ясень, дуб, сосна та бук.

Ясень

Якщо ви вибираєте для виготовлення сходів оригінальний, красивий, міцний і при цьому досить не дорогий матеріал, то найоптимальнішим варіантом буде ясен. Сходи з ясена по праву вважаються одними з кращих. Головними перевагами даного матеріалу є його висока міцність, гнучкість і стійкість до різного роду механічних впливів. Колірна палітра ясена включає в себе безліч відтінків, починаючи зі світло рожевого і закінчуючи бурим.

Якщо порівнювати цей матеріал з дубом, то ясен має більшу контрастність. До того ж цей матеріал хороший тим, що з ним досить просто працювати, оскільки обробка його може здійснюватися багатьма засобами. Вибір сходів з ясена - це крок у напрямку до краси і якості.

Дуб

Дуб є елітним сортом деревини і завжди користується великим попитом. Це дерево по праву вважається найміцнішим з неекзотичних, а також має красиву текстуру і володіє насиченим кольором. Цим дуб зобов'язаний так званим дубильним маслам, завдяки яким дуб можна забарвити в безліч кольорів і відтінків. Сходи з дуба, ліжка, великі обідні столи, шафи та інші меблі будуть ідеальними. Дубові сходи - це сходи дуже високої якості. І вартість їх буде відрізнятися від сходів з сосни в більшу сторону. Якщо бюджет не дозволяє придбати сходи, повністю зроблені з дуба або ясеня, можна застосувати хитрість: зробити балясини з більш дешевої породи, такої як сосна, а ступені зробити з ясена або дуба. В цьому випадку ви отримаєте менш дорогі сходи, і в той же час у вас будуть гарні сходи, стійкі до механічних впливів.

Бук

Бук часто пропонують в якості матеріалу при виготовленні сходів на замовлення, забуваючи однак сказати про недоліки. Мінусом даного виду деревини є її гігроскопічність і погіршення якості при перепадах вологості (деревина швидко набирає і віддає вологу). Через це сходи, зроблені з бука, мають тенденцію покриватися тріщинами, після чого доводиться робити їх реставрацію. Їх не рекомендується розміщувати в приміщеннях зі змінною температурою і вологістю. Цінова різниця між буком і, наприклад, ясенем не така велика і тому, останнім часом, з'явилася тенденція відмови від букових сходів на користь ясеневих або комбінованих.

Сосна

Ще одним матеріалом для виготовлення сходів є сосна. Даний вид матеріалу добре тримає склейку, є дуже легким і до того ж практично не гниє. Як ви знаєте, сосна використовується для виготовлення практично всього що завгодно, починаючи з будинків і закінчуючи кораблями. При виборі матеріалу для сходів слід враховувати те, що в порівнянні з іншими перерахованими матеріалами, сосна є найбільш м'якою породою дерева, що може виражатися в невеликих вм'ятинах при ударах важкими предметами.

Горіх

Якщо вибирати з деревини екзотичних порід, то тут найпоширенішими вважаються горіх. Він відрізняється своєю твердістю, стійкістю і міцністю, до того ж полірувати даний вид деревини досить легко. Колір горіха яскраво червоний або ж колір волоського горіха. Найчастіше горіх застосовують в якості матеріалу для виготовлення паркету, ступенів для сходів на металевому каркасі.

Потрібна реставрація дерев'яних сходів? Звертайтеся