
Старий стілець скрипить і хитається, а на оббивку взагалі без сліз дивитися неможливо? Не поспішайте нести його до сміттєвих контейнерів. Якщо таке поняття, як реставрація стільців своїми руками, вас не лякає, то старі добрі меблі послужать сім'ї ще не одне десятиліття. Тільки не затягуйте з ремонтом до того часу, коли стілець повністю розсиплеться. Тоді турбот з ним буде набагато більше. Ваша ж мета - зробити новий предмет меблів з мінімальними витратами коштів, сил і часу. Якщо ж вам бракує на це часу, ви завжди можете звернутися до нас за допомогою.
Види реставрації
- Ступінь пошкодження меблів може бути різною. Розхитаний стілець вимагає відновлення розсохлих шипових з'єднань. Якщо контакти паз-шип ослабли і елементи бовтаються в своїх гніздах, необхідно збільшення розмірів шипа, ущільнення царги, заміна силових перемичок. Стілець фактично потребує повного перебирання.
- Менших турбот вимагає оновлення лакофарбового покриття. Дефектне покриття видаляють, поверхню шліфують, фарбують і лакують. Це робота для терплячих і акуратних. Найчастіше доводиться відкручувати сидіння і спинку, щоб не зіпсувати тканинну оббивку.
- Найпростіший вид реставрації - перетяжка стільця. Заміна затертої і розкуйовдженої оббивки на нову до невпізнання змінює старі меблі. Сьогодні ми розглянемо комплексне оновлення старого стільця, що включає в себе всі перераховані операції.
Підготовчі роботи
Спочатку підготуємо всі необхідні інструменти і матеріали. Виходячи з того, що наш стілець сильно розхитаний, фарба облуплена, а оббивка прийшла в повну непридатність, для роботи потрібні:
- Молоток.
- Струбцини.
- Металеві хомути.
- Дерев'яна киянка.
- Викрутка.
- Шуруповерт і шурупи.
- Столярний клей.
- Наждачний папір.
- Акрилова фарба, нітролак, розчинник, малярні кисті.
- Степлер, скоби.
- Ножиці.
- Поролон (латекс, синтепон).
- Щільний гарний матеріал для оббивки.
Тепер стілець потрібно очистити від нашарувань жиру, пилу, бруду, а простіше кажучи - помити. Беремо миючий гель для посуду, щітку, м'яку ганчірку і багато теплої води. За допомогою цих засобів ми швидко впораємося із завданням, відмиючи заодно частину старого лаку і морилки. Затягувати дану операцію не слід, тому що дерево погано переносить тривалий вплив вологи і агресивних речовин. Підготувавши поле діяльності, починаємо розбирати виріб.
Демонтаж стільця
Насамперед знімаємо сидіння і спинку. Інструмент при цьому практично не потрібен. Подальша процедура ремонту старого стільця вимагає розхитування його деталей. Акуратно розкачайте та послабте всі слабкі з'єднання, намагаючись не пошкодити жодної деталі. При необхідності обережно вибивайте їх з гнізд. У той же час не намагайтеся наполегливо розбирати міцні стики. Вони ще послужать.
Старовинні стільці (віденські) зазвичай зібрані на гвинтах і шурупах. Їх легко розгвинтити. Якщо різьблення не піддається, капніть на неї технічним маслом. Всі кріплення і деталі відразу позначайте, щоб не ускладнювати собі життя при зворотній збірці. Стільці радянського періоду збиралися на епоксидному клеї. З ним легко справляється гаряча вода. Намочіть в ній ганчірку і накладіть на місця склейки. Повторюйте цю маніпуляцію, поки клей не розм'якне. Тепер зішкребіть його ножем, а дерево просушіть.
Процес збирання стільця потребує акуратності та дотримання технології склеювання дерева. Тоді, в результаті, ви не тільки отримаєте фактично новий стілець і зекономите кошти, а відреставровані меблі принесуть задаволення від власної роботи.