Вікна Львова з derewo.lviv.ua

Бачимо сьогодні сенс у реставрації і оновленні стану дерев’яних вікон старої забудови чи скоріше тотальному, бережному ремонті староміських вікон двох-, трьохстулкових з дерев'яними внутрішніми відкосами і забатарейної частини та підвіконника, або вікон тільки з підвіконником, балконних блоків з підгонкою та ущільненням. Теперішній стан вікон - різний, залежний від працелюбності власників приватних помешкань. А стан вікон у під’їздах спільного користування, дворах, проходах – загальний жах.
Занедбані, не дофарбовані, 4-5 нашарувань різної фарби, без скла, без фурнітури (завіси, шпінгалети, ручки, інше), забиті цвяхами. І це стан більшості вікон Львова - міста древніх традицій, що внесено у спадщину ЮНЕСКО. По зовнішньому вигляду вікон у будинках-пам’ятках, інших бачимо відношення власників до міста і міських справ, ну а пародійний пластик чи навіть надто дорогий дерев'яний склопакет - взагалі нонсенс історії. Так – на все бракує коштів, власники приміщень більше піклуються про своє сьогодні (не дивлячись ні на що), а завтра - по ситуації. Зрозуміти їх можна. Чи зрозуміє нас майбутнє покоління?
Реставрація. Добротні вікна з гарним малюнком фрези і стильної оздоби потрібно зберегти. Внутрішні стулки в дещо кращому стані ніж зовнішні, ремонт фурнітури і механізмів, заміна короблених чи деформованих деталей, ремонт металевих скріплюючи кутників і відливів (метал, дерево), заміна скла, підгонка і ущільнення (в паз), фарбування дихаючою зовнішньою фарбою (білою чи іншою з каталогу).
Виготовлення нових повністю чи частин (копії). Для дотримання історичного стилю з відповідної деревини і малюнку фрези повністю вікна з коробкою і підбором фурнітури. А також частин (балконних дверних полотен, балконних фрамуг, порогів, деформованих чи короблених стулок, підвіконника, відливів, притворних планок).
Трохи терпіння, часу, грошей з досвідом "П&П реставрації" у проведенні реставраційно-відновлювальних робіт додасть замовникам відчуття новизни і гордості за збережене вікно, добитись необхідної звукоізоляції, ущільнення. Наше однозначне ТАК дихаючому і добротному вікну з дерева, що зберегли господарі, орендарі, меценати з нашою допомогою чи інших майстрів ремісників-столярів, реставраторів. Так - реставрація вікон, балконних блоків досить коштовна, але вона того варта.